Понеділок, 22.04.2019, 10:22

Бориспільський міський центр туризму та краєзнавства учнівської молоді

Календар
«  Квітень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Наше опитування
Оцените наш сайт
Всього відповідей: 26
Статистика
Block content

Про нас

Бориспільський міський центр туризму та краєзнавства учнівської молоді (БМ ЦТТК) заснований як профільний позашкільний навчальний заклад, з великим спектром напрямків туристсько-краєзнавчої діяльності та професійним педагогічним колективом, при управлінні освіти і науки виконавчого комітету міської ради рішенням Бориспільської міської ради        № 540-07-V, шляхом відокремлення від Центру технічної творчості «Еврика» з 01.01.2007 року відділу туризму та краєзнавства, який накопичував свій досвід з 1997 року.          Головною метою Бориспільського міського центру туризму є забезпечення прав учнівської молоді на здобуття позашкільної освіти. центр туризму – профільний позашкільний заклад, основними напрямками діяльності якого є туристсько-краєзнавчий та спортивно-оздоровчий, що передбачає залучення вихованців до активної діяльності з вивчення історії рідного краю та довкілля, географічних, етнографічних, історичних об’єктів і явищ соціального життя, оволодіння практичними уміннями та навичками з краєзнавства, спортивного туризму та орієнтування, організацією змістовного дозвілля, формування екологічної культури.

Бориспільський міський центр туризму та краєзнавства учнівської молоді (далі Центр) розташований за адресою: м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 108, арендуючи приміщення головного управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Бориспільської міської ради загальнею площею 93,0 вк.м у будівлі Бориспільського міжшкільного навчально-виробничого комбінату  трудового навчання та професійної орієнтації учнів.

 Система опалення даної території – централізована від котельні, водопостачання централізоване (каналізація,санвузол автономні).

Відповідно до функціональної структури Центру та у зв’язку зі спрямованістю діяльності на інформаційно-методичну, координаційну, організаційно-масову роботу в місті, проведення профільної навчально-виховної роботи з вихованцями різних вікових категорій у закладі створено та оформлено відповідно методичний кабінет. Навчання та змагання з різних видів туризму проводиться на базі освітніх закладів міста, лісопаркових смугах міста на району.

 Заходи по охороні праці виконуються систематично. Адміністративне приміщення  та приміщення, де проводяться заняття відповідають державним санітарним правилам і нормам, Статутним завданням Центру.

Робота з техніки безпеки та охорони праці у закладі здійснюється на основі Закону України “Про охорону праці”, систематизована відповідно до „Положення про організацію праці у навчально-виховних закладах Міністерства освіти і науки України” та направлена на створення належних умов праці працівників (приведення будівель закладу, їх внутрішніх приміщень у відповідність до нормативних вимог, виконання державних і галузевих стандартів по забезпеченню безпеки праці).

Обов’язки адміністрації та профспілкового комітету щодо організації та нормування праці у закладі, забезпечення безпеки праці відображено у колективному договорі.

З метою запобігання травматизму і виконання правил протипожежної безпеки та електробезпеки у закладі призначено відповідальних осіб.

Навчання працівників здійснюється у формі інструктажів з охорони праці, пожежної безпеки, надання першої долікарської допомоги потерпілим від нещасних випадків, з обов’язковим вивченням правил поведінки та порядку дій при виникненні аварійних ситуацій, пожеж, стихійних лих. Відмітки про проведення вступних та позапланових інструктажів робиться в журналах реєстрації інструктажів з питань охорони праці. Періодично здійснюються перевірки знань працівників. Інструкції з техніки безпеки розміщені на робочих місцях в кожному кабінеті.

Питання охорони праці, пожежної та електробезпеки знаходиться на постійному контролі адміністрації закладу.

Навчальні приміщення закладу відповідають нормам протипожежної безпеки.

Плани евакуації під час пожежі розміщено на видних місцях у коридорах згідно з існуючими правилами (біля сходів, навчальних блоків).

Готовність Центру до навчального року щорічно перевіряється комісією управління освіти і науки Бориспільської міської ради.

З метою забезпечення безпеки вихованців під час занять, туристсько-краєзнавчих походів, масових заходів, за всіма напрямками навчально-виховної роботи закладу розроблені інструктажі з охорони праці та техніки безпеки.

До практичних робіт вихованці допускаються після проведення відповідних інструктажів та перевірок їх знань з охорони праці та техніки безпеки.

До участі у змаганнях, походах, екскурсіях, групи вихованців випускаються тільки при їх повній готовності та наявності відповідних документів, в тому числі: наказів, медичних допусків, маршрутних листів (книжок) з випуском маршрутно-кваліфікаційної комісії Департаменту освіти і науки Київської області, страхових полюсів, підписів у “Журналі реєстрації інструктажів з охорони праці”.

Випадків травматизму під час занять серед вихованців за останні три роки не зареєстровано.

Санітарно-гігієнічний стан території, де розміщений центр туризму, відповідає встановленим нормам. Робота по дотриманню санітарно-гігієнічного стану закладу будується згідно з вимогами Закону України “Про забезпечення санітарно та епідемічного благополуччя населення”, розпоряджень Міністерства освіти і науки України, розпоряджень державної санітарно-епідеміологічної служби.

Температурний режим вигримується в межах норми. Опалення приміщень здійснюється котельнею. У кабінеті закладу підтримується температура не нижче 18 С, у коридорах – 16 С.

Щорічно перед початком опалювального сезону в приміщеннях закладу проводиться перевірка опалювального обладнання.

Освітлення навчальних приміщень закладу – природне і штучне. Природне освітлення здійснюється через вікна, штучне – за допомогою електричних ламп, кількість яких забезпечує достатнє освітлення.

Прибирання приміщень закладу здійснюється кожен день вологим способом з використанням миючих засобів при відчинених вікнах.

Працівники Центру проходять щорічний медичний огляд. Медичні книжки всіх працівників зберігаються у сейфі.

Навчально-виховний процес у закладі будується відповідно до існуючих санітарно-гігієнічних нормативів. Навчальні програми, заняття гуртків та інших творчих об’єднань закладу та їх розклад відповідають нормативам щодо розумового та фізичного навантаження дітей та учнівської молоді. Заняття проводяться протягом всього тижня, що дає вихованцям можливість відвідувати гуртки у зручний для них час. Крім того, гуртки проводять заняття на місцевості у вихідні дні та в приміщенні окремих освітніх закладів міста.

Методкабінет укомплектований необхідним обладнанням та устаткуванням. В наявності є необхідна оргтехніка для навчально-виховної, інструктивно-методичної, організаційно-масової роботи, необхідними меблями.

Бориспільський міський центр туризму – структурний підрозділ управління освіти і науки Бориспільської міської ради, і обслуговується централізованою бухгалтерією управління освіти і науки.

За останні три роки на потреби закладу було виділено з бюджетних коштів:

на 2011 рік – 285 500 грн.

на 2012 рік – 409 500 грн.

на 2013 рік – 355 800 грн.

За період 2007-2013 років придбано: 1 катамаран (надувний), 4 гідрокостюми, 4 куртки, 4 рятувальних жилета, 4 шоломи, 4 весла, рятувальний кінець для гуртків водного туризму, 4 велосипеди (спортивні), велофутболки, 4 велошоломи для гуртків велосипедного туризму, спеціальне туристичне спорядження для використання під час занять, змагань (страхувальні системи, карабіни, мотузки, металеві кріплення для страховки) та походів (намети, наплічники, спальні мішки, туристичні килимки, пальники, тенти, казани, дощовики тощо), мультимедійну установку, комп’ютерну техніку; телевізор та музичний центр (подарунок).

У канікулярний період проводяться спортивні та оздоровчі туристсько-краєзнавчі походи та експедиції за рахунок батьківських коштів.

Центр підключено до телефонної мережі Укртелеком, а також до безпровідної мережі Інтернет. Заклад має свою електронну пошту, сайт в мережі Інтернет та групу в контакті.

Для задоволення побутових  потреб працівників закладу придбано мікрохвильова піч (за рахунок спонсорів), електрочайник.

Для стимулювання роботи працівників закладу проводяться за результатами роботи заохочувальні грошові виплати до Дня вчителя та по підсумкам роботи за рік.

Передплачуються періодичні, фахові видання, бібліотечний фонд поповнюється методичною літературою за напрямками, дидактичним та роздатковими матеріалами.

Для потреб навчально-виховного процесу та господарської діяльності використовується транспорт освітніх закладів міста та організацій, які мають дозвіл та право на перевезення дітей для перевезення учасників змагань, організації екскурсійних поїздок.

Адміністрація Центру сприяє модернізації та розвитку матеріально-технічної бази.

У 2014 р. заплановано:

- клопотати перед засновником та управлінням освіти і науки про побудову у м. Бориспіль спеціалізованого спортивного залу для занять спортивним туризмом з облаштуванням штучного скеледрому та спеціальних кріплень для облаштування умовних перешкод для тренувань вихованців (сесією міської ради  24 січня у бюджет 2014 року закладено 700 тис. грн. для облаштування спортзалу та скеледрому);

- закріплення більшої площі приміщень для потреб закладу;

- поточний ремонт закріплених приміщення;

- придбання меблів та поновлення спеціального туристичного спорядження;

Протягом останніх трьох років штатний розпис закладу не змінювався у бік росту. Але кількісний склад  змінився таким чином: у 2011 році ставка секретаря була замінена на 0,5 ставки секретаря та 0,5 ставки діловода, у 2012 році ставка педагога організатора була замінена на заступника директора з навчально-виховної роботи, у 2013 році ставка заступника директора з господарської роботи замінена на 0,5 ставки завгоспа та 0,5 ставки комірника. Дані заміни були проведені, щоб привести штатний розпис у відповідність згідно чинного законодавства. Рішенням виконавчого комітету міської ради від 30.09.2013 № 590 на 2013-2014 навчальний рік вирішено збільшити години гурткової роботи із 129 до 148.