П`ятниця, 08.12.2023, 01:34

Бориспільський центр туризму та краєзнавства учнівської молоді

Меню сайту
Календар
«  Грудень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наше опитування
Оцените наш сайт
Всього відповідей: 30
Статистика
Block content

Про нас

Бориспільський міський центр туризму та краєзнавства учнівської молоді (БМ ЦТТК) заснований як профільний позашкільний навчальний заклад, з великим спектром напрямків туристсько-краєзнавчої діяльності та професійним педагогічним колективом, при управлінні освіти і науки виконавчого комітету міської ради рішенням Бориспільської міської ради        № 540-07-V, шляхом відокремлення від Центру технічної творчості «Еврика» з 01.01.2007 року відділу туризму та краєзнавства, який накопичував свій досвід з 1997 року.          Головною метою Бориспільського міського центру туризму є забезпечення прав учнівської молоді на здобуття позашкільної освіти. центр туризму – профільний позашкільний заклад, основними напрямками діяльності якого є туристсько-краєзнавчий та спортивно-оздоровчий, що передбачає залучення вихованців до активної діяльності з вивчення історії рідного краю та довкілля, географічних, етнографічних, історичних об’єктів і явищ соціального життя, оволодіння практичними уміннями та навичками з краєзнавства, спортивного туризму та орієнтування, організацією змістовного дозвілля, формування екологічної культури.

Бориспільський міський центр туризму та краєзнавства учнівської молоді (далі Центр) розташований за адресою: м. Бориспіль, вул. Київський Шлях, 108, 

 Система опалення даної території – централізована від котельні, водопостачання централізоване (каналізація,санвузол автономні).

Відповідно до функціональної структури Центру та у зв’язку зі спрямованістю діяльності на інформаційно-методичну, координаційну, організаційно-масову роботу в місті, проведення профільної навчально-виховної роботи з вихованцями різних вікових категорій у закладі створено та оформлено відповідно методичний кабінет. Навчання та змагання з різних видів туризму проводиться на базі освітніх закладів міста, лісопаркових смугах міста на району.

 Заходи по охороні праці виконуються систематично. Адміністративне приміщення  та приміщення, де проводяться заняття відповідають державним санітарним правилам і нормам, Статутним завданням Центру.

Робота з техніки безпеки та охорони праці у закладі здійснюється на основі Закону України “Про охорону праці”, систематизована відповідно до „Положення про організацію праці у навчально-виховних закладах Міністерства освіти і науки України” та направлена на створення належних умов праці працівників (приведення будівель закладу, їх внутрішніх приміщень у відповідність до нормативних вимог, виконання державних і галузевих стандартів по забезпеченню безпеки праці).

Обов’язки адміністрації та профспілкового комітету щодо організації та нормування праці у закладі, забезпечення безпеки праці відображено у колективному договорі.

З метою запобігання травматизму і виконання правил протипожежної безпеки та електробезпеки у закладі призначено відповідальних осіб.

Навчання працівників здійснюється у формі інструктажів з охорони праці, пожежної безпеки, надання першої долікарської допомоги потерпілим від нещасних випадків, з обов’язковим вивченням правил поведінки та порядку дій при виникненні аварійних ситуацій, пожеж, стихійних лих. Відмітки про проведення вступних та позапланових інструктажів робиться в журналах реєстрації інструктажів з питань охорони праці. Періодично здійснюються перевірки знань працівників. Інструкції з техніки безпеки розміщені на робочих місцях в кожному кабінеті.

Питання охорони праці, пожежної та електробезпеки знаходиться на постійному контролі адміністрації закладу.

Навчальні приміщення закладу відповідають нормам протипожежної безпеки.

Плани евакуації під час пожежі розміщено на видних місцях у коридорах згідно з існуючими правилами (біля сходів, навчальних блоків).

Готовність Центру до навчального року щорічно перевіряється комісією управління освіти і науки Бориспільської міської ради.

З метою забезпечення безпеки вихованців під час занять, туристсько-краєзнавчих походів, масових заходів, за всіма напрямками навчально-виховної роботи закладу розроблені інструктажі з охорони праці та техніки безпеки.

До практичних робіт вихованці допускаються після проведення відповідних інструктажів та перевірок їх знань з охорони праці та техніки безпеки.

До участі у змаганнях, походах, екскурсіях, групи вихованців випускаються тільки при їх повній готовності та наявності відповідних документів, в тому числі: наказів, медичних допусків, маршрутних листів (книжок) з випуском маршрутно-кваліфікаційної комісії Департаменту освіти і науки Київської області, страхових полюсів, підписів у “Журналі реєстрації інструктажів з охорони праці”.

Випадків травматизму під час занять серед вихованців за останні три роки не зареєстровано.

Санітарно-гігієнічний стан території, де розміщений центр туризму, відповідає встановленим нормам. Робота по дотриманню санітарно-гігієнічного стану закладу будується згідно з вимогами Закону України “Про забезпечення санітарно та епідемічного благополуччя населення”, розпоряджень Міністерства освіти і науки України, розпоряджень державної санітарно-епідеміологічної служби.

Температурний режим вигримується в межах норми. Опалення приміщень здійснюється котельнею. У кабінетах закладу підтримується температура не нижче 18 С, у коридорах – 16 С.

Щорічно перед початком опалювального сезону в приміщеннях закладу проводиться перевірка опалювального обладнання.

Освітлення навчальних приміщень закладу – природне і штучне. Природне освітлення здійснюється через вікна, штучне – за допомогою електричних ламп, кількість яких забезпечує достатнє освітлення.

Прибирання приміщень закладу здійснюється кожен день вологим способом з використанням миючих та дезинфікуючих засобів при відчинених вікнах.

Працівники Центру проходять щорічний медичний огляд. Медичні книжки всіх працівників зберігаються у сейфі.

Навчально-виховний процес у закладі будується відповідно до існуючих санітарно-гігієнічних нормативів. Навчальні програми, заняття гуртків та інших творчих об’єднань закладу та їх розклад відповідають нормативам щодо розумового та фізичного навантаження дітей та учнівської молоді. Заняття проводяться протягом всього тижня, що дає вихованцям можливість відвідувати гуртки у зручний для них час. Крім того, гуртки проводять заняття на місцевості у вихідні дні та в приміщенні окремих освітніх закладів міста. Мова рсвітнього процесу - українська. Заняття проводяться безкоштовно. Платних навчальних послуг не надаємо. До закладу приймаються  усі бажаючі мешканці міста віком  від 5 до 21 року пройшовши медогляд, написавши заяву  (від батьків для неповнолітніх або осіб, які їх замінюють) та обравши свій напрямок гурткової роботи.

Методкабінет укомплектований необхідним обладнанням та устаткуванням. В наявності є необхідна оргтехніка для навчально-виховної, інструктивно-методичної, організаційно-масової роботи, необхідними меблями. Центр туризму має достатню кількість сучасного спеціального туристичного обладнання для занять на гуртках спортивного профілю, спеціально для закладу був побудований навчально-тренувальний комплекс зі скеледромом за кошти місцевого буджету. 

Бориспільський міський центр туризму – структурний підрозділ управління освіти і науки Бориспільської міської ради, і обслуговується централізованою бухгалтерією управління освіти і науки.

- Штатний розпис закладу (2020 рік)

- Тарифікація закладу (2020 рік)

- Правила внутрішнього розпорядку