«Журналіст – людина всебічно розвинена: він має не лише малювати словами, знайти, що відбувається довкола, а й розумітися на мистецтві та торкатися до його сучасних тенденцій», – таким був головний меседж майстер-класу, який відбувся у Бориспільському міському центрі туризму і краєзнавства 18 січня. Вихованка гуртка «Журналісти-краєзнавці» Ірина Криворучко (керівник гуртка – Кацан О. С.) знайомила колег із своїм захопленням: .
Практичну частину Ірина демонструвала в дуеті з Вікторією Котул. Разом дівчата створили майстерню «IrisKotis» – стартап з сучасного хенд-мейду, який розвивають протягом трьох років.
«Сама ж історія винайдення матеріалу не менш яскрава за кольори глини», – розповіла Ірина, зазначивши, що популярний сьогодні матеріал з’явився на схилі 1930-х завдяки німецькій виробниці ляльок Кейт Круз, як основа для виготовлення лялькових голів. Через загрозу війни пластмаса стала занадто міцною і дорогою, тож полімерна глина була гарним замінником. Донька ж Круз використовувала її для художніх аплікацій, наче мозаїку. Згодом полімерною глиною ремонтували підошви черевиків, а в часи війни за таку послугу можна було дістати їжу та необхідні для життя речі. Нині ж полімерна глина – чудова знахідка для любителів hand made.
Гуртківці центру туризму познайомилися з колекцією виробів дівчат, дізналися про властивості полімерної глини, основні техніки роботи з нею та виготовили ялинкову прикрасу-символ року. |